Skrzyp polny do picia na włosy – poznaj właściwości

przez Annively
2 komentarze

Skrzyp polny, inaczej nazywany jedlinką, końskim ogonem to popularna roślina wyglądająca jak mała jodła, którą w Polsce i w Europie można spotkać praktycznie wszędzie – rośnie na łąkach, pastwiskach, przydrożach. Wydawać by się mogło, że jest to zwykły chwast, jednak ta niepozorna roślina kryje w sobie wiele właściwości zdrowotnych dla naszego organizmu.

Skrzyp polny – właściwości

W skład chemiczny skrzypu polnego wchodzą: krzem, magnez, glin, potas, kwasy fenolowe, flawonoidy oraz sterole roślinne. Stosowanie skrzypu polnego pomoże w przypadku wielu chorób, dolegliwości. Roślina ta posiada również szerokie działanie kosmetyczne, a zainteresować się nią powinny osoby, które nie są zadowolone ze stanu swojej skóry, włosów lub paznokci.

Skrzyp dla pięknych włosów

  • Poprawia krążenie krwi w organizmie, w tym także wspomaga ukrwienie skóry głowy, co wiąże się ze wzmocnieniem cebulki włosa.
  • Krzem zawarty w skrzypie polnym to naturalny budulec nie tylko skóry, ale także włosów i paznokci – odżywia skórę głowy, a paznokcie rosną szybciej i są twardsze, a jego niedobory mogą być przyczyną łojotoku skóry lub łuszczycy.
  • W składzie tej rośliny znajdziemy także flawonoidy, które normalizują działanie gruczołów łojowych, dzięki czemu włosy wolniej się przetłuszczają.
  • Skrzyp polny również wpływa na szybkość porostu włosów oraz ogranicza ich wypadanie.

Jak stosować skrzyp polny?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zawierających skrzyp polny. Najczęściej występują one w formie doustnej jako tabletki, herbaty, sok, syropy i nalewki, jednak można go spotkać jako główny składnik produktów głównie do włosów: odżywek, płukanek, wcierek oraz szamponów, jest także dodawany do wszelkich kremów, żeli oraz maści. Sposób stosowania skrzypu zależy od indywidualnych preferencji – stosowany w formie doustnej zadziała na wewnętrzne dolegliwości oraz na włosy, skórę i paznokcie, jednak krem czy żel zadziała jedynie zastosowany miejscowo. Przy odrobinie chęci i czasu wolnego skrzyp można również zebrać i samemu zrobić z niego np. herbatę lub nalewkę.

Skrzyp polny – jak długo można stosować?

Kurację ze skrzypem polnym zaleca się najczęściej na okres trzech miesięcy, a następnie miesiąc przerwy i potem można znowu wznowić kurację. Podczas kuracji np. herbatą można ją pić nawet do trzech razy dziennie, w przypadku tabletek dawkowanie będzie opisane przez producenta na ulotce dołączonej do opakowania. Podczas stosowania skrzypu należy pamiętać, że wypłukuje on witaminę B1 z organizmu, dlatego dodatkowo należy ją uzupełniać.

Skrzyp polny do picia na włosy – czy warto?

Można znaleźć mnóstwo informacji o kuracji ze skrzypem do picia na włosy. Dzięki dobroczynnym składnikom stosowany regularnie podczas trwania całej kuracji rzeczywiście przyspiesza porost włosów, ogranicza ich wypadanie i przetłuszczanie oraz sprawia, że włosy nabierają blasku i stają się elastyczne i odporniejsze na uszkodzenia, co w połączeniu z łatwą dostępnością i niską ceną skrzypu jest bardzo dobrą metodą na poprawienie stanu swoich włosów.

Możesz także przeczytać

2 komentarze

Monika Cieślak 13 kwietnia 2020 - 14:52

ja zdecydowanie wolę tabletki, nie smakują mi żadne ziołowe herbatki 😀 wcześniej brałam skrzyp w tabletkach, krzem, biotynę itp, było ok, ale najlepiej zadziałał medere me me look – to faktycznie ograniczyło wypadanie i pobudziło wzrost, przez 3 miesiące kuracji włosy urosły mi ponad 10 cm 🙂

Odpowiedź
Annively 15 kwietnia 2020 - 21:33

Monika, jasne nie każdemu smakują zioła, ja w sumie uwielbiam pokrzywę i stronie jednak od suplemetów. Osobiście wolę naturę 🙂

Odpowiedź

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: