Peeling głowy – jak zrobić?

przez Annively
0 komentarzy

Piękne włosy to zasługa odpowiedniej i kompleksowej pielęgnacji, a na ich kondycję wpływ ma również stan skóry głowy. Stąd też peeling skóry głowy jest obowiązkowy jeżeli zależy nam na kondycji włosów. Niestety jest często pomijanym i niedocenianym zabiegiem. Sprawdź, czy warto robić go regularnie, oraz jak zrobić peeling głowy.

Peeling skóry głowy – dlaczego warto?

Skóra głowy, tak jak ta na wszystkich innych częściach ciała, wydziela sebum oraz pokrywa się zanieczyszczeniami. Ze względu na ilość i gęstość włosów wyrastających ze skóry głowy, niemożliwym jest dokładne i dogłębne oczyszczenie jej wyłącznie podczas mycia szamponem. Regularne wykonywanie peelingu skóry głowy pozwoli dobrze ją oczyścić, a dzięki temu fryzura zyska na objętości oraz świeżości. Kosmetyki, które powinny być aplikowane na skórę głowy, również będą miały szansę zadziałać w znacznie efektywniejszy sposób i dotrzeć do każdego miejsca. Regularne peelingowanie skóry głowy zapobiega nadmiernemu oklapnięciu włosów oraz wrażeniu przetłuszczonych zaraz po umyciu.


Dla kogo peeling głowy?

Regularne peelingi skóry na głowie, dzięki efektom jakie przynoszą, powinny być stosowane przez każdego. Jednak ogromne znaczenie ma wrażliwość skóry, jej reakcje oraz rodzaj. Wpłynie to na sposób, który najlepiej się sprawdzi i będzie w pełni bezpieczny. Odpowiednio wykonany peeling głowy nie podrażni skóry, a nawet zapewni jej ostatecznie dużo lepsze nawilżenie oraz odżywienie. Regularne stosowanie peelingu głowy jest szczególnie ważne w przypadku używania na co dzień większej ilości kosmetyków do włosów. Ze względu na bogate i gęste składy, wiele substancji oraz ich resztek osadza się na skórze głowy, zatykając cebulki włosowe. Stosowanie peelingu pozwala na pozbycie się tych resztek, oczyszczenie cebulek, a w konsekwencji powstrzymanie nadmiernego wypadania włosów i przyspieszenie ich porostu.

Peeling głowy - jak zrobić? - blog o włosach i urodzie - Annively

Peeling skóry głowy – jak często?

Regularność jest kluczowa, dla osiągnięcia jak najlepszych efektów peelingu głowy. W przypadku skóry normalnej, bez predyspozycji do podrażnień, najlepsze będzie wykonywanie peelingu raz w tygodniu, jeśli myjemy włosy codziennie lub co drugi dzień. W przypadku rzadszych myć, wskazane jest peelingowanie głowy raz na około 2 lub 3 tygodnie. Ważne jest, aby kierować się przede wszystkim potrzebami skóry. Zauważając jakiekolwiek podrażnienia na skórze głowy, zabieg ten lepiej jest nieco odłożyć w czasie, gdy skóra będzie już całkowicie wygojona, a jej stan załagodzony. Jednak zbyt rzadkie wykonywanie peelingu głowy, nie przyniesie oczekiwanych efektów, ponieważ skóra nadal będzie oblepiona i zanieczyszczona.

Peeling głowy - jak zrobić? - blog o włosach i urodzie - Annively

Jak wykonać peeling głowy?

Sposobów na peelingowanie skóry głowy jest cała masa. Zaczynając od kosmetyków dostępnych na rynku, a kończąc na domowych sposobach z wykorzystaniem dostępnych w każdej kuchni składników. Peeling głowy powinien odbywać się tuż przed myciem włosów. Wybrany kosmetyk należy dokładnie rozprowadzić na skórze głowy, a następnie delikatnie wmasować. Po wykonaniu starannego masażu, należy spłukać wszelkie pozostałości substancji za pomocą ciepłej wody. Następnie możliwe jest umycie włosów i zastosowanie kosmetyków odżywiających według stałego planu. Dobrze wykonany peeling skóry głowy nie zajmuje więcej niż 10 minut, natomiast przynosi bardzo przyjemne efekty, które wpływają bezpośrednio na wygląd włosów i całej fryzury.

Możesz także przeczytać

Dodaj komentarz