Jak dbać o włosy po zabiegu prostowania keratynowego? Zaawansowany przewodnik – pielęgnacja włosów

przez Annively
0 komentarzy

Zapewne jesteś już po Prostowaniu Keratynowym albo już niedługo będziesz po zabiegu i zastanawiasz się jak należy pielęgnować swoje włosy. W tym jednym artykule postaram się pomóc i odpowiedzieć na wszystkie pytania jakie mogą Ci się nasunąć. Tak, abyś nie musiała poświęcać zbyt dużo czasu na szperanie po forach i czeluściach internetu. Jeżeli jesteś ciekawa jak dbać o włosy po zabiegu prostowania keratynowego zapraszam Cię do lektury.

Jeżeli byłaś na zabiegu u mnie to pewnie wszystko już wiesz. Listę szamponów otrzymałaś w mailu, abyś nie musiała szukać sama odpowiedniego kosmetyku. Decydując się na kupno u mnie zestawu, zaoszczędziłaś czas i pieniądze związane z dostawą czy dojazdem. Jeżeli jednak nie to ten wpis powinien Ci pomóc.

Jak dbać o włosy po zabiegu prostowania keratynowego?

U siebie zawsze mam dla Ciebie odpowiedni zestaw szamponu+odżywki do kupienia, które są odpowiednie po zabiegu. Zawsze sprawdzam ich skład oraz testuje na sobie jak się zachowują na włosach.

Podczas wizyty w sklepie musisz zdawać sobie sprawę, że producenci lubią się chwalić dobrym składem kosmetyków. Na opakowaniu często największą czcionką podkreślają, że produkt jest naturalny, niestety często mija się to z faktami. Musisz świadomie wybierać kosmetyki czytając ich skład. O składzie pisałam więcej tutaj: https://blog.annively.pl/2019/11/21/najlepszy-szampon-jak-go-wybrac-czyli-na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie-szamponu-do-wlosow-checklista/

Na Twojej liście zakupów powinny się znaleźć takie produkty jak: szampon, odżywka, maska, olejek do zabezpieczenia końcówek przed rozdwajaniem. Taki zestaw to absolutne minimum podczas pielęgnacji. Ważne abyś pamiętała o tym, że produkty powinny być odpowiednie po keratynowym prostowaniu. Listę szamponów i odżywek testowanych przeze mnie znajdziesz tutaj: https://blog.annively.pl/2019/10/17/szampony-po-prostowaniu-keratynowym-ranking/#more-1814

Podczas wyboru olejku do włosów postaw na minimalizm, im mniej w składzie tym lepiej. Naturalne olejki sprawdzają się świetnie. Pamiętaj tylko, aby nakładać na włosy niewielką ich ilość w przeciwnym razie możesz przetłuścić swoje włosy.

Jak dbać o włosy po zabiegu prostowania keratynowego - blog o włosach i urodzie - Annively?

Odżywka do włosów czy maska? Jaka jest pomiędzy nimi różnica?

Pomimo, iż włosy po zabiegu są lśniące gładkie i wydaje się, że nie potrzebują dodatkowych odżywek i masek to złudne wrażenie. Aby cieszyć się długim efektem po zabiegu należy po każdym myciu nakładać odżywkę, a raz w tygodniu maskę na włosy. Uwaga! Jeżeli olejujesz włosy nie przestawaj tego robić.

Odżywka do włosów sprawi, że włosy do następnego mycia będą wyglądały lepiej jednak efekt utrzymuje się właśnie tylko kiedy jej używamy jest to zabieg, który działa na powierzchni. Maska natomiast regeneruje włosy od środka, efekt utrzymuje się dłużej, zdecydowanie jest bardziej odżywcza przez co włosy są w lepszej kondycji.

Decydując się na Prostowanie Keratynowe uważaj na odżywki i maski, które w składzie mają proteiny lub mleko proteinowe, gdyż używanie ich po zabiegu może doprowadzić do przeproteinowania, włosy będą napuszone i przesuszone. Produkty takie będą odpowiednie dopiero po około 1-2 miesięcy oo zabiegu.

UWAGA – Przed zabiegiem odstaw takie odżywki i maski na co najmniej 2 tygodnie.

Zachęcam Cię również do odwiedzenia mojej strony: https://www.annively.pl/, a także śledzenia na facebooku, gdzie umieszczam różne ciekawostki na temat zabiegu i pielęgnacji. https://www.facebook.com/annively.prostowanie.keratynowe/

Możesz także przeczytać

Dodaj komentarz