Najlepszy szampon – jak go wybrać czyli na co zwracać uwagę przy zakupie szamponu do włosów? CHECKLISTA

przez Annively
0 komentarzy

Przygotowałam dla Ciebie listę zakazanych substancji na które powinnaś zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie. Myślę że ściągawka pozwoli Ci na świadomy wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów, a w szczególności po zabiegu keratynowym.

  1. Kolejność składników wymienionych w INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) nie jest przypadkowa. Pozycje ułożone są od tych użytych w największej ilości do tych w najmniejszych ilościach.
  2. Podczas wybierania kosmetyków poprzez ich skład kierujmy się zasadą im mniej tym lepiej.
  3. Warto wiedzieć, że każdy skład, który występuje po zapachu (Parfum) został użyty w ilościach śladowych. Przez co nie liczcie na spektakularne działanie, jednak uważajcie również na skład z samego końca listy.
  4. Czego unikamy w składzie:
    • Silne detergenty – słynny SLS: Sodium Lauryl Sulfate, nie mylić z łagodniejszą odmianą SLES: Sodium Laureth Sulfate.
    • Konserwantów (inaczej parabenów) – uczulają, podrażniają, mają negatywny wpływ na kondycję włosów i skóry. Ciężko znaleźć kosmetyki bez nich więc staraj się chociaż znaleźć takie, w których składzie występują przy końcu. Są to na przykład Phenyl Benzoate, Phenyl Dimethicone, Formaldehyde, DMDM Hydantoin, 5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidynyl Urea, Imidiazolidynyl Urea, Methylchloroisothiazolinone.
    • Alkohole – etanol: Alkohol Denat lub samo Alkohol, izopropylowy: Isopropyl Alkohol. O pozostałe alkohole nie musimy się martwić są to najczęściej emolienty na przykład Cetyl Alkohol.

Przygotowałam dla Ciebie listę zakazanych substancji na które powinnaś zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie - blog - o - urodzie - i - włosach- Annively

Jeżeli chcesz sprawdzić moją listę ulubionych kosmetyków po Prostowaniu Keratynowym, możesz ją sprawdzić tutaj: https://blog.annively.pl/2019/10/17/szampony-po-prostowaniu-keratynowym-ranking/

Możesz także przeczytać

Dodaj komentarz