Czy prostowanie keratynowe niszczy włosy?

przez Annively
0 komentarzy

Często spotykam się z pytaniem “Czy prostowanie keratynowe niszczy włosy?” – przeważnie są to wątpliwości osób, które nigdy nie miały wykonywanego zabiegu prostowania keratynowego włosów lub natknęły się w przeszłości na niską jakość usługi. Postaram się odpowiedzieć na zadane pytanie i przybliżyć ten temat od strony osoby, która się tym na co dzień profesjonalnie zajmuje.

Zabieg Prostowania Keratynowego ma za zadanie wprasowania tymczasowo w ubytki pasm włosów keratyny. Jest ona naturalnym budulcem naszych włosów, odpowiada za sprężystość i ich zdrowy wygląd. Trzeba pamiętać o tym, że prostowanie keratynowe jest zabiegiem odwracalnym co oznacza, że gdy tylko wprowadzona keratyna wypłuczę się z włosów, wracają one do stanu pierwotnego. Stan włosów może się również pogorszyć, jeżeli po kuracji nie będziemy właściwie o nie dbać. Po zabiegu włosy są miękkie, nawilżone i może nam się wydawać, że nie potrzebują dodatkowej aplikacji odżywki czy maski. W rzeczywistości jest inaczej, należy w szczególności dbać o naszą głowę po zabiegu.

Co uzyskamy dzięki Prostowaniu Keratynowym

Jaki efekt uzyskamy na włosach po brazylijskim prostowaniu? Przede wszystkim odżywienie oraz nawilżenie włosów. Jeżeli chodzi o to czy będą idealnie proste – nie zawsze udaje się uzyskać taki efekt na pierwszej wizycie. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na powtarzanie zabiegu – włosy za każdym razem będą bardziej podatne na wyprostowanie. Zabieg keratynowy idealnie sprawdzi się dla osób, które mają problemy z przesuszonymi, puszącymi się włosami. Muszę tutaj zaznaczyć, że proste włosy są jedynie efektem ubocznym całego zabiegu. 

Zauważyłam, że klientki często nie są świadome czym różnią się dostępne keratyny do włosów. Każda keratyna to inny skład, jakość, przeznaczenie, proces przeprowadzania zabiegu, długość utrzymywania się efektu i cena. Produkty INOAR Moroccan oraz G.Hair na, których pracuję są jednymi z najdroższych na rynku. Zdecydowanie cena jest adekwatna do jakości. Dużym plusem jest to, że myjemy włosy już następnego dnia. Czyli nie musimy chodzić z produktem od 2 do 3 dni do zmycia go z naszej głowy. Sama pamiętam zabieg po którym musiałam chodzić w rozpuszczonych włosach, uważać na wilgoć i zagniecenia przez 3 dni. Zdecydowanie nie było komfortowe.

- blog o włosach i urodzie - Annively

Podsumowując, włosy po prostowaniu keratynowym nie będą zniszczone, gdy cały zabieg będzie wykonany starannie i poprawnie. Najlepiej wiedzieć, czy osoba do której wybieramy się ma ukończone szkolenia z zakresu Prostowania Keratynowego oraz na jakich produktach pracuje, nie bójcie się zapytać o to. Bardzo ważnym aspektem jest przestrzeganie wszystkich zaleceń przed pierwszym myciem, oraz późniejsza pielęgnacja. Należy pamiętać, że ten zabieg na włosy nie jest wieczny. Jeżeli nasze kosmyki są zniszczone lub przesuszone. To po wypłukaniu keratyny włosy wrócą do stanu pierwotnego. Często zapominamy jakie one faktycznie był ze względu na długotrwałość działania keratyny zazwyczaj od 3 do 5 miesięcy. Często zabieg ten jest jedyną możliwością, aby zapuścić długie i zdrowo wyglądające włosy.

Sprawdź jak włosy wyglądają po kilku miesiącach od Prostowania Keratynowego

Najlepiej jednak pokazać wam jak faktycznie włosy wyglądają przed zabiegiem, oraz po kilku miesiącach. Poniżej efekt u mojej klientki jak widać po 4 miesiącach wracają do swojej struktury skrętu, jednak efektu zniszczenia nie widać, są za to bardziej ujarzmione i zdecydowanie delikatniejsze w dotyku, a efekt drugiego zabiegu jest jeszcze piękniejszy. Więcej zdjęć z zabiegów sprawdzisz na moim fan-pagu : https://www.facebook.com/annively.prostowanie.keratynowe/

- blog o włosach i urodzie - Annively
- blog o włosach i urodzie - Annively

Wolne terminy na zabieg łatwo sprawdzisz i zarezerwujesz tutaj: https://www.annively.pl/

Możesz także przeczytać

Dodaj komentarz